تبلیغات
فصلنامه لاله های فردوس - دل نوشته جانباز مرحوم محمود قنبریان


Admin Logo
themebox Logo
تاریخ:سه شنبه 6 مهر 1389-08:02 ق.ظ

دل نوشته جانباز مرحوم محمود قنبریان

دل نوشته جانباز مرحوم محمود قنبریان

جانباز محمود قنبریان

برادرجانباز مرحوم محمود قنبریان فرزند قنبرعلی در سال 1338 در روستای فردو چشم به جهان گشود. دوران طفولیت و ابتدایی را در روستای فردو پشت سر گذاشت و بعد به همراه خانواده به شهر مقدس قم مهاجرت نمودند در سال 1358 به خدمت مقدس سربازی اعزام ،که سال دوم خدمت او همزمان با آغاز جنگ تحمیلی بود او پس از یکسال حضور در منطقه جنگی خسرو آباد ، آبادان و پایان خدمت به شهر قم آمده ازدواج نموده که حاصل آن سه فرزند است. او پس از بیست روز که از خدمت سربازی فارغ شده بود نتوانست هجوم ارتش بعث عراق را به میهن اسلامی تحمل کند لذا داوطلبانه بارها به جبهه رفت و در عملیات های فتح المبین ، والفجر مقدماتی ، محرم و والفجر 8 شرکت نمود و چهار مرتبه مجروح گردید که دارای 45% جانبازی بود و درتاریخ  3 / 12  /88 بر اثر سانحه تصادف دار فانی را وداع گفت و در گلزار علی بن جعفر ( ع ) به خاک سپرده شد .روحش شاد.

 

 

بسمه تعالی

 

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان ، شهیدانی که با خون خود درخت اسلام و قرآن و انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را به رهبری مرجع عالیقدر حضرت امام خمینی ( ره ) و راهبری مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله خامنه ای

)مد ظله العالی( آبیاری و تنومند ساختند. برماست که این درخت تنومند را باقدرت و قوت نگهداری کنیم تا به دست صاحب اصلی یعنی امام عصر ( عج ) بسپاریم . آقا می آید دیر یا زود و مااول باید خودمان بعد جامعه را پاک کنیم ظلم و جور نکنیم همانطور که امام راحلمان فرمودند : باید جامعه پاک باشد تا او بیاید، برخلاف کسانیکه می گویند : باید جامعه پر از فساد و ظلم و فحشا باشد تا او بیاید .

 مگر الآن این طور نیست جنایت بالاتر از این که انسانهای بی گناه در عراق ، افغانستان ، فلسطین ، و لبنان کشته می شوند . جنایت بالاتر از این که از سال 1357 تا سال 1367 هزاران جوان ایرانی را به خاطر دین و استقلال کشورشان به شهادت رساندند، هزاران پدر و مادر را داغدار نمودندو هزاران فرزند پسر و دختر بی سرپرست و یتیم شدند.

 خدا را شکر که دراین زمان به دنیا آمدم و در سایه مرجع عالیقدر حضرت امام خمینی ( ره )زندگی نمودم.

 بیائید شکر این نعمت خدا دادی که همان انقلاب اسلامی است به جا آوریم که برملت ایران بالاترین نعمت است .

بیائید باور کنیم که مسئولین ما خدمتگذار ما هستند و از هیچ کوششی فرو گذار نمی کنند .

بیائید همه با هم قدر خون شهدا را بدانیم و به وصایای آنها عمل کنیم .

بیائید باور کنیم که به یاری خدا و همبستگی و وحدت ما می توانیم تمام دنیا را از کفر ، جهل و نادانی برهانیم و درسایه عدالت راحت زندگی کنیم .

ما می توانیم آنچه را که بخواهیم به دست آوریم.

من کوچکتر از آن هستم که ملت شجاع و فهیم ایران را نصیحت کنم، ولی به خاطر این که زمان طاغوت را کمی لمس کرده ام و انقلاب اسلامی را و جنگ 8 ساله را و عملکرد احزاب سیاسی و ضد انقلاب را دیده ام و شنیده ام به آن کسانی که این را ندیده اند و فقط صحبت های ظاهری و اسم قشنگ احزاب را می بینند و می شنوند می گویم که از سال  57زمان  پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران یک دهه درگیر بود با منافقین ، کومله ، دمکرات ، توده ای ، لیبرال ها ، خلق مسلمان و دهها حزب سیاسی ضد اسلام و انقلاب و کشور که همه سلاح به دست گرفته بودند و با حکومت و ملت ایران می جنگیدند .

ازآن طرف ارتش بعث عراق و تمام کشورهای غربی و شرقی که همه این ها دست در دست هم داده بودند که این ملت شجاع و پیرو مولا علی بن ابیطالب ( ع ) را درهمان اول را ه نابود کنند و از نظر آنها این کار شدنی بود .

در حالیکه ما هنوز انقلابمان سرو سامان نگرفته بود، ارتش هنوز سازماندهی نشده و از هم  پاشیده بود، اکثر سلاح های سبک و نیمه سنگین را زا پادگان ها به غارت برده بودند و ... ولی به حول و قوه الهی همه ملت دست در دست هم دیگر داده و نگذاشتند این انقلاب شکست بخورد . به فرمان رهبر بزرگ خویش به جبهه رفتند و با سلاح سبک جلوی دشمن تا دندان مسلح و آماده ی بعث را که نقشه کشیده بودند ایران را سه روزه فتح کنند و تهران را تصرف کنند را گرفتند . خداوند همان طوری که در قرآن مجیدش تذکرداده بود و امام عزیزمان بارها ذکر فرمودند: که وحدت رمز پیروزی شماست به خدا توکل کنید و از هیاهوی و سلاح مدرن دشمن نهراسید این موضوع عملی شد مستشاران نظامی دنیا به خصوص آمریکائی ها پیش بینی کرده بودند که با این سلاح ها که در دست ارتش عراق است پیروزی از آن ،آنها خواهد بود .

ولی به خواست خدا و وحدت ملت و رهبری آگاهانه امام خمینی ( ره ) برعکس شد و پیروزی که خدا وعده داده بود نصیب ملت شجاع ایران شد .

شما فکر کنید در یک شهر هستید و یک کشورخارجی هم روبروی شماست و این شهر شما 500 نفر جمعیت دارد که 100 نفر ازاین مردم با 400 نفر دیگر می جنگد  و در همه نقاط شهر حضور دارند و یک نیروی مجهزتری هم در مرزها و از بیرون با شما می جنگد عقل باور می کند که شما پیروز شوید حتماً می گویید هم از داخل و هم بیرون جنگیدن کار بسیار دشواری است چون امنیت داخلی ندارید و از خارج هم مورد هجوم هستید .بدتر از همه داخلی ها هستند که شناخته نمی شوند و مزدور دشمن هستند به همین خاطر است که می گویند: منافقین از کفار بدترند . چون دشمن به هر رنگ و لباسی باشد رو در رو می جنگد و از دشمن داخلی بدتر است .

می خواهم بگویم که اگر با خدا باشید و وحدت و پشت کارو همت داشته باشید هیچ دشمنی بر شما پیروز نخواهد شد و امروز جوانان عزیز وظیفه سنگین تری بردوش شماست هم از خون شهدا باید حفاظت کنید و هم از کشور و دست آوردهای نظام حفاظت کنید و از طرفی باید برای آبادانی و پیشرفت کشور تلاش کنید تا امروز که حدود 30 سال از انقلاب می گذرد به خوبی و با شجاعت و تلاش و پشت کار از آن دفاع کردید و انشاءالله باهمت بلند شما عزیزان به قله های علم و فن آوری و تکنولوژی مدرن جهان دست خواهید یافت و مستکبران به خصوص آمریکا ، اسرئیل و انگلیس را سرجای خودشان خواهید نشاند .

بدانید که در دهه اول انقلاب خیلی به ملت ایران سخت گذشت مغزهای متفکر را ترور می کردند مثل بهشتی ها، مطهری ها ، رجایی ها و باهنر ها و خلاصه هفتاد و دو تن از نمایندگان مجلس و قوه قضائیه و قوه مجریه را به شهادت رساندند .

یک رئیس جمهور خائن آمریکایی داشتیم به نام بنی صدر که تمام کشور در دست او بود و او با احزاب معاند نظام و ارتش بعثی عراق همکاری می کرد .

خداوند ملت ایران را به خاطر شجاعت و وحدت و رهبری حکیمانه فرزند زهرای اطهرش یعنی امام خمینی  ( ره ) پیروز گردانید و آنها نابود شدند .

باید به پاس این هدیه شیرین و قشنگ شکر گزار خداوند متعال باشیم . خداوند، قهار هم هست که اگر ناسپاسی کنیم و موجب قهر خداوند شویم سرنوشت بعضی از ملت های قدرناشناس در انتظار ما خواهد بود .

اگر می خواهیم شکرگزار باشیم و شکر واقعی به جا آوریم .

همان طور که امام عزیز فرمودند : پیرو ولایت فقیه باشید تا به کشور شما آسیب نرسد باید از این رهبرفرزانه یعنی مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله خامنه ای حمایت کنیم تا این کشتی بزرگ انقلاب اسلامی از دریای پر تلاطم به راحتی به ساحل پیروزی برسد .

هنوز فکر نکنید کار انقلاب تمام شده است همه آن احزاب که دیروز با سلاح بودند و از پشت خنجر می زدند دیدند با سلاح و جنگ به جایی نمی رسندامروز بانام دیگر  زیرچتر حمایتی آمریکا و دشمنان اسلام به تبلیغات و روش های جدیدی روی آورده اند که باشبیخون فرهنگی جوانان را از قرآن و ائمه معصومین و روحانیت جدا کنند و شکست سختی راکه از رزمندگان خورده اند جبران نمایند.

ولی تا حالا موفقیت چندانی نداشته اند و انشاءالله با هوشیاری و شجاعت ملت ایران و رهبری رهبر تیزهوشمان یعنی حضرت آیت الله خامنه ای و دیگر مسئولین کشوری و لشکری توطئه های آنان خنثی خواهد شد و باهوشیاری شما جوانان غیرتمند توطئه های آنها همیشه خنثی خواهد بود.

انشاءالله جانباز محمود قنبریان

 

 

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


can you take viagra to spain
چهارشنبه 22 خرداد 1398 05:43 ب.ظ

For the reason that the admin of this site is working, no doubt very quickly it will be famous, due to its quality contents.
http://teetransfers.mihanblog.com/post/388
یکشنبه 11 تیر 1396 07:30 ق.ظ
Wow, fantastic weblog structure! How lengthy have you ever been running a blog
for? you make blogging look easy. The full look of your website is
excellent, as smartly as the content material!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر